Podnikateľský plán

Máte výborný podnikateľský nápad a neviete kde začať aby ste firmu rozbehli? Alebo už ste uviedli produkt na trh, ale predaje nedosahujú Vaše očakávania?
Základom podnikania je kvalitný podnikateľský plán. Nie je to iba formalita pre banky alebo investorov - je to základný plán Vášho biznisu, ktorý zodpovedá na základné otázky
img
  • Čo unikátne dokážete ponúknuť trhu?
  • Aký veľký je trh a oplatí sa začať podnikať?
  • Aká silná je konkurencia?
  • Aká bude Vaša unikátna konkurenčná výhoda?
  • Aké sú najlepšie spôsoby uvedenia produktu na trh?
  • Koľko nás bude stáť rozbeh biznisu a kedy začneme zarábať?
  • Aký tím, nástroje, licencie, technológie k tomu budeme potrebovať?
  • a mnohé ďalšie otázky...
Ako prebieha vypracovanie podnikateľského plánu
1. Nezaujato sa pozriem na biznis
Na začiatok si zadefinujeme očakávania a vysvetlíte mi, aké sú Vaše podnikateľské plány. Ak ste zabehnutá firma pozriem sa na Vaše hospodárske výsledky, reporty z Google Analytics, prípadne aj iné údaje, ktoré mi umožnia lepšie pochopiť Váš biznis.
2. Spravím dôkladný prieskum trhu
Nie som expert na všetko, a preto si potrebujem detailne naštudovať trhový segment, v ktorom pôsobíte alebo plánujete pôsobiť. To mi umožní lepšie pochopiť, kde sa nachádzate Vaša firma a kde konkurencia. Je veľkou výhodou, keď sa na Váš biznis pozrie podnikateľ z inej brandže - môže to priniesť nový pohľad na vec a mnohé nekonvenčné nápady.
4. Predložím varianty riešení
V tomto momente by som mal mať dosť informácií, aby som vám predložil viacero nápadov, akými smermi by sa mohol Váš biznis uberať. Podnikanie totiž nikdy nie je iba o jednej ceste, ale vždy sa ich nájde viacero, pričom väčšina z nich môže viesť k rovnakému cieľu – a tým je úspešný biznis. Mojou úlohou je Vám ukázať, kde na trhu vidím potenciál a možné nástrahy.
5. Nájdem vhodný biznis model
Vybrali ste si cestu, ktorá vám najviac sedí a teraz sa môžem pustiť do detailného rozpracovania tohto podnikateľského nápadu. Zistím, čo Vašich budúcich zákazníkov najviac trápi a za čo budú ochotní platiť. Na základe zistení postavím biznis model, ktorý sa bude výrazne odlišovať od konkurenčných.
6. Vypracovanie podnikateľského plánu
Vypracujem vám „cestovnú mapu“, ktorá vám pomôže sa dostať z aktuálneho stavu, do stavu kedy predávate úspešný produkt. Tvorbu produktu vám rozplánujem na menšie časti, tzv. MVP (minimum-viable-product), aby ste neustále dostávali validáciu zo strany trhu. Súčasťou plánu budú aj návrhy, aké predajné a marketingové metódy použiť a tiež aj rámcový odhad nákladov.
7. Prezentácia podnikateľského plánu
Hotový podnikateľský plán Vám odovzdám v prehľadnej prezentácií, aby ste sa mohli k nemu kedykoľvek aj spätne vrátiť. Samozrejmou súčasťou podnikateľského plánu je aj finančný plán v prehľadnej Excel tabuľke. Pri odovzdaní Vám vysvetlím, ako sa vo finančnom pláne ľahko orientovať, aby ste si mohli aj sami priebežne aktualizovať finančné projekcie podľa reálneho počtu zákazníkov.
img
V prípade, že potrebujete svoj podnikateľský plán prezentovať pred investormi, odporúčam zainvestovať aj do jej pekného grafického spracovania. Profesionálne spracovaný podnikateľský plán v PDF pre Vás vypracujem v spolupráci so špičkovým grafikom. Cena týchto služieb sa stanovuje individuálne na základe Vašich požiadaviek.
Vzory podnikateľského plánu (v zjednodušenej forme na prezentačné účely)
JOBGRESS podnikateľský plán Emomime podnikateľský plán
Napíšte mi správu

Ako vám môžem pomôcť?